Türkiye – Sırbistan basketbol maçı canlı izle sonucu özeti 11 Eylül 2011

Gönderen Alp Tekin Durak

A Milli Basketbol Takımı Başantrenörü Orhun Ene, 2011 Avrupa Basketbol Şampiyonası Finalleri 2. tur E Grubu’nda yarın yapacakları Sırbistan maçını iyi oynayarak, kazanmak istediklerini söyledi.Mykolo Romerio Üniversitesi’nin salonunda yapılan antrenman öncesinde sorularını yanıtlayan Ene, dün Almanya’ya yenildikleri maçta düşük yüzdeyle oynadıklarını, faulleri kaçırdıklarını belirterek, ”Dünkü maçta akıllı da oynamadık. Çok iyi savunma yaptığımız dönemde kazandığımız topları ofansif anlamda kontrollü kullanabilirdik” dedi.
İlk yarıda hem Kaman hem Nowitzki’yi iyi tuttuklarını kaydeden Orhun Ene, ”İlk yarıda maçı koparabilseydik, ikinci yarı daha farklı olacaktı. Orada koparamadığımız için onlar oyunda kaldı. İkinci yarı savunmada da kötüydük. İlk yarı savunmamız iyiydi ama maç genelinde hücumda iyi oynamadık. Daha akıllı oynasaydık, Nowitzki faul problemine girmesine rağmen maçın sonunda sahada olmayacaktı” diye konuştu.
-”İYİ BASKETBOLLA SIRBİSTAN’I YENECEĞİZ”-
Orhun Ene, Litvanya-Almanya maçını sonucunu düşünmeden yarın önce Sırbistan’ı iyi basketbolla yenmek istediklerini ifade etti.
İkinci tur maçlarında iyi oynamadıklarını anlatan Ene, şunları söyledi:
”İkinci tur maçlarında iyi oynamadık. Onun için yarın Sırbistan karşısında savunmada ve hücumda iyi oynayıp, kazanmamız önemli. Turnuvalarda her şey olabiliyor. İlk turda da yaşadık. İlk turda dönem dönem iyi oynadığımız maçlar oldu ama Sırbistan maçı bizim tekrardan devam etmemiz için hedeflediğimiz sonucu alabilme açısından çok önemli ‘tamam-devam’ maçı. Moralli, istekli ve arzulu bir şekilde iyi mücadele vererek, yarın Sırbistan maçını kazanmak istiyoruz.”
CANLI MAÇ YAYINLARI İÇİN FACEBOOK GRUBUMUZA KATILINIZ

{ 0 yorum... read them below or add one }

Yorum Gönder